عضو مرکز رشد پژوهشکده گیاهان دارویی-جهاد دانشگاهی

شرکت زنبورستان سلامت آفرین در سال ۹۵ با هدف تولید محصولات سلامت محور از قبیل محصولات غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی و مکمل ها از فرآورده های زنبور عسل شروع به فعالیت کرد. این شرکت با توجه به سابقه کاری اعضا و بعد از طی کردن مراحل علمی توانست در سال ۹۶ مجوز استقرار در مرکز رشد پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی را دریافت نماید و در حال حاضر یکی از شرکت های فن­آور مستقر در این مرکز محسوب می­شود. این شرکت با دارا بودن اعضا و کادر مجرب که شامل انواع تخصص­های لازم مثل کارشناس زنبورداری، مهندسی شیمی، کارشناس شیمی، کارشناس اقتصاد، کارشناس تولید، دکتر داروساز و کارشناس مواد غذایی میشود میکوشد تا محصولات نوآورانه و با بالاترین کیفیت با منشا طبیعی و بدون استفاده از مواد شیمیایی به دست مشتریان و مصرف کنندگان محترم برساند.

اهداف و  چشم‌انداز

    • ترویج هرچه بیشتر مصرف فرآورده­های طبیعی بجای فرآورده های شیمیایی
    • تبدیل شدن بزرگترین تولید کننده مكمل غذايي و داروهای بیولوژیک با منشاء زنبور
    • دارار بودن بیشترین سهم بازار داخلی
    • صادرات گسترده به هر پنج قاره
  • ارائه مدل در صنعت زنبورداری بر مبنای اقتصاد دانش محور
  • افزایش هم افزایی زنجیره ی ارزش در صنعت زنبورداری ایران

ماموریت

ما اعتقاد داریم نخستین مسئولیت ما در قبال مردم، بیماران، مصرف کنندگان و تمام کسانی است که از مصرف محصولات شیمیایی و محصولات با اثرات جانبی بالا در حوزه مواد غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی روی گردان شده اند و به سمت مصرف فرآورده های با منشا طبیعی روی آورده اند. این شرکت تمام تلاش و امکانات خود را صرف رسیدن به این هدف می­کند که بتواند محصولات با بالاترین کیفیت در حوزه مواد غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی از فرآورده ای زنبور عسل در اختیار مردم قرار دهد.

همچنین این شرکت درجهت بهینه سازی زنجیره تولید ارزش در محصولات زنبور عسل تلاش میکند و تمام امکانات خود را بکار میگیرد تا برای زنبور داران ارزش افزوده فراوان ایجاد کند و اقتصاد زنبورداری را از یک اقتصاد تک محصولی به یک اقتصاد چند محصولی با صرفه اقتصادی بیشتر و ارزش افزده بیشتر تبدیل کند.

دیگر مسئولیتی که شرکت زنبورستان سلامت آفرین برای خود تعریف کرده است بالا بردن سطح عمومی سلامت جامعه و اصلاح الگوی مصرف محصولات غذایی، دارویی و آرایشی و بهداشتی است. و برای این منظور میکوشد تا با بالا بردن سطح آگاهی و فرهنگ استفاده از فرآورده های طبیعی بجای محصولات شیمیایی کمک حال دولت در مقوله سلامت عمومی جامعه باشد.